فردا را امروز خرید کنید:دیجیتال به سبک ما!

فروشگاه اینترنتی ای بای

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام
در این مطلب می‌خوانید:

نحوه دریافت تیک آبی اینستاگرام

ای بای در این مقاله قصد دارد کاربران عزیز را با تیک آبی اینستاگرام  و مراحل دریافت این نشان جذاب آشنا کند.

شما هم به عنوان یک کاربر فعال در اینستاگرام هنگام جستجو در صفحات اینستاگرام با یک تیک آبی اینستاگرام برخورد داشته‌اید و یک سوالی برای کاربران عزیز این شبکه اجتماعی پرطرفدار پیش می آید که این تیک آبی اینستاگرام چیست و کاربرد آن چیست.

تیک آبی اینستاگرام 8

تیک آبی اینستاگرام یکی از قابلیت‌های جذاب این شبکه اجتماعی معروف است که البته ممکن است در ابتدای راه گرفتن آن برای بسیاری از کاربران صفحات بیشتر شبیه یک رویا بوده است. زیرا تا اواخر سال ۲۰۱۸ کاربران نمی‌توانستند برای گرفتن این تیک آبی درخواست دهند. اما امروزه می‌توانید با استفاده از روش های عملی، برای گرفتن این تیک آبی اقدام کنند. ای بای قبل از این مراحل شما را با یک تعریف کلی از کاربرد تیک آبی همراهی خواهیم کرد.

بررسی تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام یا همان (Verified Badge) در اصل نشانه‌ای از تایید پیج شما توسط این شبکه اجتماعی است. به عبارت ساده‌تر یک تیک آبی یا همان verified badge می‌تواند اصالت صفحات اصلی از پیج‌های جعلی باشد. به عنوان یک مثال ساده اگر نام یک بازیگر مطرح را در قسمت جستجوگر اینستاگرام تایپ کنید، با پیشنهادات مختلفی مواجه خواهیم شد که انتخاب پیج اصلی این بازیگر را برای ما سخت می‌کند. اگرچه معمولاً پیج های اصلی فالوورهای زیادی دارند و پست‌های آن‌ها با سایر پیج های هواداری یا پیج‌های جعلی متفاوت است، اما داشتن یک تیک آبی می‌تواند مهر تاییدی بر اصالت صفحه آن بازیگر محسوب شود.

بررسی تیک آبی اینستاگرام 7

البته شاید تصور کنید که تیک آبی اینستاگرام حتماً شامل یک گروه خاص است. اما این موضوع چندان درست نیست. امروزه پیج های که تعداد فالوور زیادی دارند یا جزء چهره‌های شاخصی مانند سیاست‌مداران یا خوانندگان هستند، می‌توانند برای دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنند. به عبارتی علاوه بر اینکه تیک آبی اینستاگرام می‌تواند به افراد محبوب و مشهور تعلق بگیرد، بسیاری از کسب‌وکارها یا پیج‌هایی که فعالیت بالایی دارند و تعداد فالوورهای آن‌ها زیاد است، می‌توانند برای دریافت تیک آبی اینستاگرام درخواست دهند.

چرا گرفتن تیک آبی اینستاگرام ارزشمند است؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم تیک آبی اینستاگرام می‌تواند شبیه یک مهر تایید از سوی این پلتفرم باشد. در این حالت فالوورهای بالقوه و کاربرانی که ممکن است در آینده از صفحه شما بازدید داشته باشند، با دیدن این تیک آبی می‌توانند با آسودگی به فالوور دائم شما تبدیل شوند، زیرا از اصلی بودن پیج مطمئن خواهند شد. این تیک آبی که در کنار نام و نمایه حساب اینستاگرام افراد مطرح ظاهر می‌شود، می‌تواند متمایزکننده پیج‌ها از سایر صفحات عادی در اینستاگرام باشد. این به معنای آن است که حساب کاربری مورد نظر چه یک شخصیت عمومی باشد، چه یک فرد مشهور و حتی نماینده یک برند معروف، از اعتبار و اصالت لازم برخوردار است.

چرا گرفتن تیک آبی اینستاگرام ارزشمند است 2

با این توضیحات وقتی صحبت از این می‌شود که آیا گرفتن تیک آبی اینستاگرام واقعاً ارزشمند است، پاسخ مثبت خواهد بود. تیک آبی با ظاهر ساده خود می‌تواند موجی از اعتماد و اصالت را برای شما به دنبال داشته باشد. حال اگر شما به عنوان یک پیج کسب‌وکار در اینستاگرام مشغول به کار باشید، تیک آبی اینستاگرام می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مهم در جلب اعتماد مشتریان و بالا رفتن تعداد فالوورهای شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در فضایی مجازی که میلیون‌ها انسان با عقاید و فرهنگ های مختلف وجود دارند، پیدا کردن صفحاتی که نشان دهند واقعاً همان شخصیت یا برندی هستند که ادعا دارند، بسیار سخت است.

نشان تیک آبی اینستاگرام در این مواقع می‌توانند تمامی تردیدها را از بین ببرد و به عنوان یک نماد رسمی، اصالت پیج شما را بالا ببرد. البته گرفتن تیک آبی کار چندان ساده‌ای هم نیست، ای بای در این مقاله شما را با روش های آشنا می کند، تا حدودی روند دریافت این تیک آبی را آسان‌تر کند.

مزایای تیک آبی اینستاگرام

باور کنید یا نه ولی یک نشان تأیید ساده می‌تواند تفاوت رقابتی بزرگی را برای پیج شما ایجاد کند. این کار می‌توانند در بالا بردن میزان آگاهی از برند شما و البته به دنبال آن در رشد تعداد فالوورها تاثیر زیادی داشته باشد. البته تیک یا نشان تأیید آبی تنها مختص اینستاگرام نیست و بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر مانند توییتر، فیسبوک، یوتیوب و پینترست هم این تیک آبی را به کاربران خود هدیه می‌دهند. هرچند که گرفتن تاییدیه این نشان ارزشمند در اینستاگرام سخت‌تر از سایر شبکه‌های اجتماعی است. 

ای بای در این بخش از مقاله به مزایای دریافت نشان تیک  آبی اینستاگرام خواهد پرداخت.

مزایای تیک آبی اینستاگرام 6
نشانی از منحصربه‌فرد بودن پیج شما

همانطور که اشاره شد یک تیک آبی ساده می‌تواند شما را از سایر صفحات اینستاگرام متمایز کند. این تمایز می‌تواند به اندازه کافی مهم باشد، زیرا باعث جلب توجه فالوورها خواهد شد. اغلب کاربران اینستاگرام دوست دارند پیج های اصلی را دنبال کنند. به همین دلیل یک تیک آبی در این مرحله می‌تواند نشانی از خاص بودن شما باشد. این موضوع می‌تواند در جایگاه خود فرصت‌های زیادی را برای رشد کسب‌وکار شما ایجاد کند.

احراز هویت اصالت شما

شاید بزرگ‌ترین امتیاز تیک آبی اینستاگرام، جلوگیری از جعل هویت شما باشد. در مکانی که شما باید وقت زیادی برای جذب فالوورهای خود داشته باشید و البته در کنار این موضوع، شاید هزینه‌های زیادی را نیز برای جلب توجه کاربران اینستاگرام انجام دهید، جعل هویت می‌تواند یک چالش بزرگ محسوب شود. خصوصاً برای آن دسته از کاربرانی که به عنوان یک برند تجاری یا کسب‌وکار در این فضای مجازی مشغول به کار هستند.

بالا بردن سطح آگاهی افراد از نام تجاری

تیک آبی اینستاگرام می‌تواند در تعداد فالوئرهای شما مؤثر باشد. این افزایش فالوورها به خاطر این است که اکانت های تایید شده از سوی اینستاگرام در صدر نتایج جستجو قراردارند. جالب‌تر اینکه محتواهای این پیج ها بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام حمایت می‌شود، به همین دلیل بیشتر از سایر پست‌های مشابه مشارکت فالوورها را به دنبال دارند. این حالت می‌تواند یک فرصت بزرگ برای نام تجاری شما باشد که بتوانید برند خود را با آن برجسته کنید و از این ویژگی برای ارتقای قدرت شرکت و نام تجاری خود استفاده کنید.

گرفتن یک تیک آبی از اینستاگرام می‌تواند نشان دهد که شما در صنعت خود هر راهی را که دنبال کنید، چه یک فروشنده لوازم آرایش باشید چه ارائه‌دهنده خدماتی خاص، جزء اشخاص اصلی بازار هستید. این حالت می‌تواند سطح آگاهی از برند شما را افزایش دهد و سایر کسب‌وکارهای مربوط به شما را ترغیب کند تا با کسب‌وکارتان همکاری کنند. بنابراین این نشان تأیید می‌تواند در افزایش علاقه فالوورها به ارتباط و همکاری با تجارت شما تاثیر زیادی بگذارد.

افزایش اعتماد

یکی از ساده‌ترین مزیت های دریافت تیک آبی اینستاگرام این است که افزایش اعتبار برند یا صفحه شخصی شما را به دنبال دارد. جالب است بدانید که تا کنون کمتر از ۱ درصد از حساب‌های موجود در اینستاگرام به تأیید این شبکه اجتماعی رسیده‌اند، به همین دلیل این موضوع می‌تواند برای نام و نمایه تجاری شما اعتبار خاصی ایجاد کند. از طرفی وقتی بخواهید با سایر افراد، اینستاگرامرها یا اینفلوئنسرها تعامل داشته باشید، این نشان می‌تواند برای آن‌ها این اطمینان خاطر را ایجاد کند که شما کلاهبردار نیستید. به همین دلیل به راحتی می‌توانند وارد معامله و یا تبلیغات با شما شوند.

دسترسی سریع‌تر به ویژگی‌های خاص

یکی دیگر از مزیت‌های تیک آبی اینستاگرام که شاید نمی‌دانستید، این است که خیلی زودتر از سایر کاربران این پلتفرم اجتماعی به ویژگی‌های خاص اینستاگرام دسترسی پیدا خواهید کرد. این حالت می‌تواند در کسب درآمد شما تأثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

تیک آبی اینستاگرام رایگان

شاید شما هم از آن گروه افرادی هستید که تصور می‌کنند نشان آبی اینستاگرام هزینه دارد. اما در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که دریافت این تیک آبی هیچ هزینه‌ای به دنبال ندارد و کاملاً رایگان است. بنابراین تمامی کاربران فعال در اینستاگرام می‌توانند برای دریافت این تیک اقدام کنند. اما این به معنای تأیید شدن همه حساب‌ها و درخواست‌ها از سوی اینستاگرام نخواهد بود و همانطور که گفتیم در حال حاضر زیر ۱ درصد از کل حساب‌ها توانسته‌اند این نشان آبی را دریافت کنند. به همین دلیل اگرچه این نشان مزایای خاص خود را دارد ولی دریافت آن اصلاً کار ساده‌ای نیست.

مزایای تیک آبی اینستاگرام 6

شرایط لازم برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

اگرچه مراحل ارائه نشان تایید از سوی اینستاگرام اصلاً واضح و مشخص نیست، اما در حالت کلی شما باید از ۴ پیش‌شرط لازم برای بررسی اکانت خود به منظور دریافت تیک آبی برخوردار باشید. 

این شرایط شامل مراحل زیر می‌شوند:

شرایط لازم برای دریافت تیک آبی اینستاگرام 4
اصالت و اعتبار

اولین گام تأثیرگذار در دریافت تیک آبی اینستاگرام این است که بتوانید اثبات کنید که نماینده واقعی یک شخص یا برندینگ هستید.

منحصربه‌فرد بودن

اکانت شما باید مختص به خودتان باشد. اکانت های تلفیقی و حساب‌هایی که محتوای اصلی یک برند یا فرد را منتشر نمی‌کنند، نمی‌توانند جزء این دسته باشند. به عنوان یک مثال ساده اکانت های که صفحات طرفداران یک خواننده مشهور هستند، هیچ‌وقت نمی‌توانند این تیک را به دست بیاورند.

قابل توجه بودن

برای جلب توجه اینستاگرام باید به این پلتفرم نشان دهید که پیج شما ارزشمند است. شاخص بودن می‌تواند راه دریافت نشان آبی را برای شما هموار کند.

کامل بودن

در نهایت ویژگی چهارمی که برای تایید اکانت خود از سوی اینستاگرام به آن نیاز دارید، کامل بودن پروفایل شماست. در قدم اول باید حساب خود را از حالت خصوصی به حالت عمومی تنظیم کنید. در ادامه باید یک بیو کامل با عکس پروفایل و حداقل یک پست داشته باشید. توجه داشته باشید که تعداد مشخصی دنبال‌کننده برای ارائه این نشان وجود ندارد، اما هرچه پست‌ها و فالوورهای شما بیشتر باشند، احتمال دریافت این تیک ارزشمند آبی را بیشتر خواهد کرد. ضمن اینکه نباید در پروفایل خود از پیوندهایی استفاده کنید که شما را به سایر رسانه‌های اجتماعی منتقل کنند.

مراحل فعال کردن تیک آبی اینستاگرام

مراحل فعال کردن تیک آبی اینستاگرام 2

برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

  • برنامه را باز کنید و به بخش پروفایل  یا همان نمایه خود بروید.
  • وارد بخش تنظیمات حساب اینستاگرام (Setting) خود شوید.
  • روی گزینه (Request Verification) کلیک کنید.

در این مرحله صفحه جدید برای شما باز می‌شود که حاوی یک فرم اطلاعاتی است و شما باید این فرم را با دقت پر کنید.

  • بعد از پر کردن فرم باید تصویر شناسنامه، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی خود را درون قسمت مشخص شده جهت احراز هویت آپلود کنید.
  • پس از طی کردن  تمامی مراحل باید روی عبارت (send) کلیک کنید تا درخواست شما برای اینستاگرام ارسال شود.

همانطور که مشاهده کردید ارسال درخواست نشان تایید اینستاگرام کار خاصی نیست. اما فراموش نکنید که هیچ تضمینی برای تایید حساب شما از سوی این پلتفرم وجود ندارد.

روش افزایش شانس خود را برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

همانطور که گفتیم حتی چهره‌های مشهور و شناخته شده هم ممکن است با وجود درخواست از اینستاگرام، تیک آبی را دریافت نکنند. به همین دلیل گرفتن این تیک هیچ تضمینی ندارد. اگرچه برخی ممکن است بخواهند با هزینه کردن این تیک را بخرند، اما به هیچ‌وجه چنین چیزی را به آن‌ها پیشنهاد نمی‌کنیم. ای بای در این مقاله استراتژی‌هایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم که می‌توانند در دریافت این نشان تیک آبی به شما کمک کنند.

روش افزایش شانس خود را برای دریافت تیک آبی اینستاگرام
حضور قوی در اینستاگرام

برای اینکه خودتان را در نگاه اینستاگرام خاص معرفی کنید، باید در این پلتفرم حضوری قدرتمند داشته باشید. این حضور قدرتمند می‌تواند نشان دهد که شما فرد یا برندی هستید که به خاطر نام و اعتبار خود، ارزش دنبال کردن را دارد. این حالت زمانی ارزشمند است که تعداد فالوورهای شما بیشتر باشند، در نتیجه تأثیرگذاری بالاتری نیز خواهید داشت.

ارتباط سایر اکانت ها به اینستاگرام

اتصال اکانت اینستاگرام به سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌تواند صحت و اصالت صفحه شما را نشان دهد. البته این روش هیچ چیزی را تضمین نمی‌کند، اما ممکن است روند دریافت تیک آبی اینستاگرام را تسهیل کند.

ارسال مداوم پست

اولین و ساده‌ترین عواملی که باعث می‌شوند مورد توجه اینستاگرام قرار بگیرید،ارسال مداوم پست و تولید محتوای ارزشمند است. اما قبل از ارسال پست‌ها حتماً روی تکمیل پروفایل، عکس پروفایل و بیو خود کار کنید.

تعامل با فالوورها

برای دریافت نشان تایید اینستاگرام، باید نشان دهید که فالوورها برای شما ارزشمند هستند. بنابراین باید حتماً با فالوورهای که به نحوی خود را با محتوای شما درگیر می‌کنند، در تعامل باشید. پس باید نشان دهید که با فالوئرهای خود ارتباطی سازنده دارید.

رشد فالوورها

احتمالاً تا به حال ندیده‌اید که پیجی با تعداد فالوور پایین توانسته باشد تیک آبی اینستاگرام دریافت کند. اگرچه این پلتفرم درباره میزان فالوئرهای لازم برای ارائه این نشان شفاف‌سازی نمی‌کند، اما تعداد دنبال کننده بالا می‌‌تواند یک امتیاز مثبت برای اکانت شما باشد. البته لازم است روی این نکته تاکید کنیم که دنبال‌کنندگان شما باید از جنس واقعی باشند تا بتوانید توجه اینستاگرام را به پیج خود جلب کنید.

حذف لینک های بین پلتفرمی

در شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام گفتیم که هر پیوند و لینکی که در بیو شما قرار داشته باشد و شما را به سایر شبکه‌های اجتماعی متصل کند، می‌تواند سد بزرگی برای دریافت نشان آبی اینستاگرام محسوب شود. به همین دلیل باید هرگونه  لینک بین پلتفرمی را حذف کنید تا از دلخوری اینستاگرام در امان باشید.

فروشگاه اینترنتی ای‌بای 25
جمع‌بندی

تیک آبی اینستاگرام برای بسیاری از اکانت ها و پیج‌ها تنها می‌تواند یک نشان ساده باشد، که برای داشتن آن هیچ تلاشی نمی‌کنند. اما دریافت این تیک آبی، نشان‌دهنده تایید اکانت شما از سوی اینستاگرام است.

دریافت تیک آبی می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به افزایش اعتبار، افزایش اصالت و آگاهی از برند را نام برد.

دریافت تیک آبی اینستاگرام همچنین می‌تواند دسترسی دارندگان این نشان را به برخی امکانات خاص این پلتفرم فراهم کند. این حالت می‌تواند به عنوان راهکاری برای درآمدزایی چنین صفحاتی محسوب شود.

با کمک نشان تایید اینستاگرام پست‌های شما در صدر نتایج جستجو نشان داده خواهند شد. در اصل الگوریتم‌های اینستاگرام به نوعی از اکانت شما و محتواهای تولید شده توسط شما برای دیده شدن بیشتر حمایت می‌کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *