به دلیل نوسانات قیمت دلار لطفا قبل از خرید تماس بگیرید

فروشگاه اینترنتی ای بای

هوش مصنوعی Chat GPT

هوش مصنوعی Chat GPT
در این مطلب می‌خوانید:

هوش مصنوعی Chat GPT روزبه‌روز در حال پیشرفت است و شاهد توسعه محصولات جذاب مبتنی بر هوش مصنوعی هستیم که دستیارانسان در کسب کارهای مختلف شده است. یکی از قدرتمند ترین مدل‌های هوش مصنوعی که در هفته‌های اخیر سروصدای زیادی بپا کرده است، یک چت‌بات به نام Chat GPT است. این چت‌بات توسط کمپانی OpenAI طراحی و ساخته شده است؛ این کسب و کار جدید توسط ایلان ماسک که یکی از بنیان‌گذاران این هوش مصنوعی قدرتمند است.

هوش مصنوعی Chat GPT

chat GPT چیست؟

هوش مصنوعی Chat GPT نمونه اولیه از چت‌بات مکالمه محور مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند حرف های  انسان را متوجه شود و متون نوشتاری بسیار دقیقی مثل انسان تولید کند. در‌واقع هوش مصنوعی chatGPT جدیدترین ورژن از سری GPT، خانواده‌ای از هوش مصنوعی با قابلیت تولید محتوای متنی به‌حساب می‌آید.

ChatGPT چیست؟ 4

خالق ChatGPT کدام کمپانی است؟

هوش مصنوعی Chat GPT جدیدترین هوش مصنوعی کمپانی تحقیقاتی OpenAI است که توسط یکی از غول های تکنولوژی به نام ایلان ماسک که یکی از بنیان‌گذاران آن محسوب می‌شود. این کمپانی با همکاری یکی از سرمایه‌گذاران دره سیلیکون ولی به نام «سم آلتمن» در اواخر سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و هدفش توسعه هوش مصنوعی دیجیتال برای کمک به انسان ها با هدف بهبود زندگی آنها بوده است. 

خالق نرم افزار ChatGPT کدام کمپانی است؟
نرم افزار chatGPT چگونه کار می‌کند؟

نرم افزار چت‌ بات که مبتنی بر هوش مصنوعی Chat GPT و یادگیری ماشینی طراحی و توسعه پیدا کرده است، از طریق یک واسط کاربری محاوره ای، به سوالات طرح شده پاسخ داده و اطلاعات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این هوش مصنوعی قدرتمند از طریق یک پایگاه داده بزرگ از اطلاعات اینترنت آموزش داده شده است.

به گفته کمپانی OpenAI، این هوش مصنوعی قدرتمند با تمرکز بر روی سادگی در استفاده توسعه پیدا کرده است و در قالب گفت‌وگومحور این قابلیت را به ChatGPT داده تا بتواند به سؤالات بعدی کاربران هم جواب دهد، اشتباهات خود را بپذیرد و کاربر را به چالش بکشد و همچنین درخواست‌های نامناسب را رد کند.

نرم افزار Chat GPT چگونه کار می‌کند؟
Chat GPT چه قابلیت هایی دارد؟

 هوش مصنوعی Chat GPT قدرتمند را می‌توان به‌ عنوان یک رقیب قدرتمند جایگزین موتورجستجو گر گوگل توصیف کرد؛ چرا که این قابلیت را دارد با توجه به توضیحات ارائه شده توسط کاربر، به سوالات پیچیده پاسخ دهد و در زمینه های  مانند نحوه نوشتن کد و حل مشکلات برنامه نویسی، راه‌ حل مناسب را ارائه کرده و همچنین پرسش‌ها را بهینه کند. همین امر باعث شده است تا گوگل احساس خطر کند و به‌ دنبال استفاده از نرم افزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است تا از رقیب خود جا نماند.

سم آلتمن، مدیرعامل کمپانی OpenAI می‌گوید با یک نمونه اولیه قدرتمند از هوش مصنوعی رو به رو هستیم که در آینده‌ای نه چندان دور انسان‌ها می‌توانند به دستاوردهای بزرگ و کارآمد برای صحبت، پاسخ به سؤالات و همچنین دریافت  مشاوره جهت بهبود کارها دسترسی پیدا کنند. همچنین به گفته آلتمن، این هوش مصنوعی قدرتمند می‌تواند برای انسان‌ها کارهای مختلفی انجام دهد و در‌نهایت دانش‌های جدید را در اختیار انسان ها بگذارد.

نرم افزار چت‌بات Chat GPT از طریق وب سایت در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ بنابراین نیازی به دانلود نرم افزار آن نیست.

Chat GPT چه قابلیت هایی دارد؟
روش ساخت اکانت OpenAI برای استفاده از هوش مصنوعی ؟

اگرچه استفاده از هوش مصنوعی chatGPT برای کاربرراحت است، اما برای این کار باید حساب کاربری OpenAI داشته باشید. کاربر می‌تواند در سایت OpenAI حساب کاربری بسازید یا به‌راحتی با استفاده از اکانت گوگل یا مایکروسافت خود وارد این چت‌بات شوید.

اگر نمی توانید از  حساب گوگل یا مایکروسافت خود استفاده کنید، کاربر می‌تواند با ایمیل و شماره تلفن، در این وب‌سایت اکانت بسازد. در ادامه کار یک کد برای کاربر ارسال می‌شود و می‌تواند فرایند ثبت‌نام را تکمیل کند. در نهایت با همین اکانت کاربری قادر به استفاده از chatGPT خواهد بود.

روش ساخت اکانت OpenAI

نحوه استفاده از ChatGPT

صفحه ChatGPT دارای طراحی ساده‌ و user پسندی است و شامل یک قسمت برای نتایج و همچنین یک باکس برای تایپ درخواست کاربر است. کاربر می‌تواند هر سؤالی که می‌خواهد را از ChatGPT بپرسد. 

در ادامه می‌توانید درباره بخش پرسش و پاسخ از ChatGPT  در حالت کلی، این گفت‌وگو را ادامه دهید. کمپانی OpenAI گزینه‌ای را برای کاربران در نظر گرفته است که توسط آن می‌توانند سؤالات خود را تا زمانی که مرورگر را نبسته اند  یا اینکه گفت‌وگو را ریست کنند، به صحبت با چت جی‌پی‌تی ادامه دهند. کاربر می‌تواند از این هوش مصنوعی قدرتمند در حالت دارک مود هم استفاده کند.

همانطور که گفتیم این چت‌بات یا همان هوش مصنوعی قدرتمند قابلیت های بالایی دارد. علاوه‌بر اینکه کاربر می‌تواند سؤالات متنوع از آن بپرسد، می‌تواند حتی از آن بخواهد که برایش یک متن را خلاصه کند. همچنین یکی از ویژگی های جالب این هوش مصنوعی قدرتمند نوشتن مقالات علمی بر اساس داده های که دریافت می کند از آن استفاده کرده‌، هرچند مجلات  معتبر جهانی این هوش مصنوعی را به‌ عنوان نویسنده نمی‌پذیرند.

نحوه استفاده از ChatGPT
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *