فردا را امروز خرید کنید:دیجیتال به سبک ما!

فروشگاه اینترنتی ای بای

آیفون اکتیو بخریم یا نات اکتیو؟

آیفون اکتیو بخریم یا نات اکتیو؟
در این مطلب می‌خوانید:

آیفون اکتیو بخریم یا آیفون نات اکتیو/ بررسی کلی گوشی آیفون Active NotActive

تفاوت گوشی آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد خرید آیفون ۱۳ را کرده‌اید، حتما با دو کلمه فعال و غیر فعال برخورد کرده‌اید. اما تفاوت قیمت آیفون نات active و آیفون اکتیو چیست؟ در این مقاله با “مجله ای‌بای” همراه باشید تا جواب تمامی سوالات خود را درباره ایفون active و آیفون not active بگیرید.

تفاوت آیفوت اکتیو و نات اکتیو

آیفون ۱۳ اکتیو یعنی چه؟ چرا قیمت آیفون ۱۳ فعال ارزان‌تر است؟

active در معنای لغوی به معنای فعال است. گوشی‌های آیفون ۱۳ ( یعنی گوشی آیفون ۱۳پرو مکس – آیفون ۱۳پرو و آیفون ۱۳ مینی)، تنها برای کشور مبداء تولید و ارسال می‌شود و فروش آن‌ها در دیگر کشورها با محدودیت‌هایی همراه است. به همین منظور فروشنده‌‌های آیفون مجبور هستند که در برخی موارد، پلمپ گوشی را در کشور مبداء باز کنند و برای فروش به کشورهای دیگر آماده یا به اصلاح فعال می‌کنند.

 

در طی این فرآیند، فقط Lock کشور مبداء باز می‌شود و گوشی مجدد پلمپ خواهد شد. لذا اکتیو بودن گوشی آیفون را نباید به معنای دست دوم بودن آن بدانیم. زیرا گوشی حتی رجیستر هم نمی‌شود. مثلا وقتی می‌خواهند آیفون ۱۳ فعال را به ایران بفرستند، آیفون ۱۳ فعال تنها یکبار در کشور مبداء( مثلاً امارات) باز می‌کنند و بعد از اینکه آنلاک شد، آن برای پشتیبانی از شبکه مخابراتی ایران، مجدد پلمپ و به ایران ارسال می‌کنند. این گوشی از نظر سخت‌افزار و حتی نرم‌افزار کاملاً با آیفون ۱۳ غیر فعال یکسان است و هیچ تفاوتی از این نظر با یکدیگر ندارند.

آیفون اکتیو بخریم یا نات اکتیو؟

آیفون NotActive یعنی چه؟

گوشی آیفون نات اکتیو دقیقا عکس آیفون active است. یعنی گوشی ‌ای که شما قصد خریداری آن را دارید، اصلا جعبه اش در هیچ جا باز نشده و فعال نشده است و به صورت پلمپ در اختیار شما قرار می‌گیرد. این به این معناست که شما با خرید آیفون۱۳ Not Active شما با پلمپ شرکت اپل گوشی را تهیه می‌کنید. این موضوع خیال شما را از بابت آکبند بودن دستگاه راحت می‌کند. قیمت گوشی‌ آیفون notactive بیشتر از قیمت گوشی‌ آیفون active است و گاهی این اختلاف قیمت به بیش از ۳ میلیون تومان هم می‌رسد.

آموزش فهمیدن اکتیو نات اکتیو بودن آیفون

آموزش فهمیدن اکتیو بودن یا نات اکتیو گوشی آیفون

تشخیص آیفون notactive و آیفون فعال کار بسیار ساده‌ای است ! اگر می‌خواهید بابت آکبند بودن گوشی آیفون خود اطمینان پیدا کنید، کافی است این مراحل را انجام دهید :

  • ابتدا به این آدرس مراجعه کنید.
  • شماره سریال آیفون را (IMEI) از پشت جعبه گوشی آیفون بردارید که در واقع این شماره شناسه گوشی آیفون شماست.
  • سپس در جایی که نوشته شده “Enter your serial number”، شماره سریال آیفون خودتان را وارد کنید.
  • کدی که تصویر میبینید را در کادر وارد کنید.
  • بر روی دکمه Continue بزنید.

اگر آیفون شما قبلاً روشن شده باشد، در این صفحه مدل گوشی و تاریخ اتمام گارانتی گوشی را برای شما نمایش داده می‌شود. اما اگر آیفون notactive باشد، با پیام Please activate your iPhone” مواجه خواهید شد. با کمک ایبای این‌گونه به‌ سادگی توانستید متوجه شوید که گوشی آیفون شما فعال است یا غیر فعال

فروشگاه اینترنتی eBuy

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *